piątek, 28 września 2012

Początek

Najważniejszy w każdym działaniu jest początek. 
                                                                          
                                                                            Platonniedziela, 23 września 2012

Obraz

Obraz zatytułowany "Omawiając Boską Komedię z Dante" powstał w 2006 roku.Jego autorami są trzej chińscy artyści. Ich celem było zaprezentowanie historii świata w jednym obrazie. I myślę że im się to udało. Na obrazie jest 103 postaci, w tym 100 to znane osobistości z historii, a 3 to sami autorzy tego dzieła. Jeżeli uda Wam się odgadnąć 30 osób tam zamieszczonych kwalifikujecie się do dostania amerykańskiej matury:)
Miłej zabawy.

niedziela, 16 września 2012

Grzyby

  Wszys­tkie grzy­by są jadalne.
Lecz niektóre tyl­ko raz :)


 Ludzie są jak grzyby.
Omi­niesz praw­dziw­ka, mucho­mor sam cię znajdzie. 


niedziela, 9 września 2012

Cloud Atlas

Cloud Atlas, a po naszemu Atlas chmur, to film za którym stoją Wachowscy (niegdyś bracia, dziś siostra i brat) oraz niemiecki reżyser Tom Tykwer. To epicka opowieść dziejąca się na przestrzeni sześciu epok.  Zaczynamy w połowie XIX wieku, a kończymy gdzieś w dalekiej przyszłości. Dodatkowym atutem jest konstrukcja utworu - każdy z 6 ułożonych chronologicznie fragmentów kończy się w połowie, dopiero opowieść 6 jest całością, a następnie poznajemy kolejne połówki i kończymy zamknięciem historii numer 1. Film powstał na podstawie książki Davida Mitchella pod tym samym tytułem.

czwartek, 6 września 2012

Jesień

Jesień wszystko odmienia,
niesie smutek i łzy.
Lecz zawdzięczam jesieni,
że kiedyś kwitły bzy.


sobota, 1 września 2012

I po wakacjach

Było miło ale się skończyło:( Następne wakacje za rok. Do tego czasu, będziemy żyć miłymi wspomnieniami z tegorocznych wakacji. Ale znając życie, wiem że to minie szybko jak z bicza strzelił.