poniedziałek, 27 lutego 2012

Motyle

Szczęście jest jak motyl: kiedy usiłujesz je złapać, zawsze wymyka ci się z rąk. Ale jeśli cichutko usiądziesz, to może samo do ciebie przyleci.
                                                                                                      Nathaniel Hawthorneniedziela, 26 lutego 2012

czwartek, 23 lutego 2012

Wiosna

Mrozów już nie ma to do wiosny już bliżej jak dalej. Słońce świeci coraz cieplej  i dlatego na świat człowiek spogląda z większym optymizmem.Co prawda na drzewach brak jeszcze zielonych listków ale się pocieszam że to już niedługo. Podpatrując zachowanie mojego żółwia twierdzę że pani wiosna jest już gdzieś za "rogiem".Jedno jest pewne...przyjdzie!:))
 poniedziałek, 20 lutego 2012

Karnawał w Wenecji Najważniejszy karnawał w Europie i zarazem największe maskowe szaleństwo we Włoszech.  Wenecja  celebruje nadejście wiosny w sposób bardzo elegancki.
Świętowanie zaczyna się tradycyjnie od parady, która rusza spod placu św. Marka i następnie przechodzi przez całe miasto. Najważniejszy jest jednak trzeci dzień karnawału, kiedy to odbywa się Wielki Bal Maskowy inaczej Bal Dożów. Hasło tego rocznego karnawału brzmi: "Życie to teatr, wszyscy w maskach".

sobota, 18 lutego 2012

Kosmos

W niedziele rusza zmodernizowane planetarium Olsztyńskie.Jego nowym nabytkiem jest sprzęt komputerowy,który wyświetla obrazy w systemie „full dome”czyli po naszemu pełna kopuła.W Polsce są  tylko takie dwa,drugi jest w Warszawie.Poniżej prezentuję małą próbkę tego co będzie można zobaczyć na ekranie kopuły ,którego wielkości pozazdrościłoby nie jedno kino.Zdjęcia przedstawiają mgławice inaczej zwane nebula. 

czwartek, 16 lutego 2012

czwartek, 9 lutego 2012