niedziela, 29 stycznia 2012

Kuchnia wiejska

Kuchnie wiejskie,kto ich nie zna.Każdy z nas, bo sam mieszka( mieszkał)lub z odwiedzin u rodziny mieszkającej na wsi.Kuchnia, centralny punkt w domu gdzie spotyka się cała rodzina a nie kiedy i goście bo twierdzą że tu najlepiej się czują.Obowiązkowym elementem kuchni jest drewniany stół i krzesła, wykonane w tym samym stylu.Charakter kuchni z pewnością podkreśla kredens,najbardziej okazały mebel  służący do przechowywania zastawy, ścierek czy produktów spożywczych.Kilka półek na ścianach dopełnia całości.Nie wolno zapomnieć o piecu na którym gotuje się posiłki.Dawniej były to piece kaflowe a teraz zastąpione przez płyty elektryczne lub gazowe co nie umniejsza charakteru samej kuchni.Nad piecem tradycyjnie powinny się suszyć grzyby i zioła. Zawieszony czosnek przypomni o jego zdrowotnych właściwościach, w które do dzisiaj większość z nas wierzy.

czwartek, 26 stycznia 2012

wtorek, 24 stycznia 2012

Drink

Mamy czas karnawału więc lubimy spotykać się z przyjaciółmi lub znajomymi żeby poszaleć przy muzyce i...no właśnie- alkoholu.Nie da się ukryć że zabawa bez choćby odrobiny alkoholu to czas stracony:),a  jeżeli tenże podany zostanie w odpowiedniej oprawie o porażce imprezy możemy zapomnieć .

                                                            


poniedziałek, 23 stycznia 2012

piątek, 20 stycznia 2012

Fraktale

Fraktal rzecz,która istnieje w realnym świecie ale jest trudna do zdefiniowania przez naukowców(nareszcie czegoś cwaniaki nie potrafią:)). W znaczeniu potocznym oznacza zwykle obiekt samo-podobny (tzn. taki, którego części są podobne do całości) albo "nieskończenie subtelny" (ukazujący subtelne detale nawet w wielokrotnym powiększeniu). Struktury  nieskończoności.